Teslimat:
Ürünlerinizi atölyemizden teslim alabilirsiniz; ya da anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile gönderimini sağlayabiliriz. Kargo ile yapılan gönderimlerde olabilecek hasarlar tarafımızca karşılanmaktadır. Lütfen ürünlerinizi teslim alırken kontrol ederek alınız. Hasarlı durumlarda kargo personeli ile “HASAR TESPİT TUTANAĞI” doldurulması gerekmektedir. Yurtiçi Kargo ile gönderilen ürünlerin teslim süreleri şu şekildedir:

Kargonuzu, yakın (200 km’ye kadar) ve kısa (201-600 km arası) mesafelere 1 iş günü* içinde; orta (601-1000 km arası) ve uzun (1000 km’den yukarı) mesafelere ise 2 iş günü* içinde teslim edilmektedir. Adana, Antalya, Kayseri ve Samsun gibi merkezlerin İstanbul’a uzaklığı 600 km’nin üzerinde olmasına karşın, gönderilerinizi İstanbul’dan 1 iş günü* içinde adrese ulaşmaktadır.

* İlgili teslim günleri Yurtiçi Kargo şubelerinin her gün teslimat yaptığı adresler için geçerlidir. Belirli gün teslimat yapılan adresler veya adrese teslimat yapılmayan noktalar için Yurtiçi Kargo şubelerinden ve 444 99 99 Çağrı Merkezinden detay bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca acil durumlarda Aynı Gün (İstanbul içi siparişler için) Motorlu Kurye ile gönderimini yapabilmekteyiz.

 

İade Şartları:
Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz şikayetinizi tedarikçi firmalara iletip inceleme yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ancak inceleme süresi tedarikçi firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade ediliyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak geri size gönderiliyor.

 

Özel Koşullar:

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Müşteri, ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Tek kullanımlık ürünler, kişiye özel hazırlanmış, tekrar kullanılması mümkün olmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken iade formundaki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır.